Historie projektu

Tento projekt vznikl původně jako  informace o ročníku absolventů 1975/76 z bývalého útvaru VÚ 7500, obrázky z absolventských srazů, pokud se seženou a to, co je spojeno s vojenskou historií města, tou dávnou i méně dávnou. I když tomu tak dnes není, Jindřichův Hradec býval slavným posádkovým městem. Zmíněný ročník absolventů se potom vyznačuje tím, že se určitá část i po mnoha letech stále schází, což je poměrně vyjímečné. Vojenská historie města je tradiční, ovšem v dnešní době více méně uzavřená. Tady možná i mnoho dlužím.

Vojenská historie je ovšem jen částí mého záměru, hlavním smyslem je přinést informace o městě a jeho historii a poskytnout informace turistům.

Naši uživatelé

Tyto stránky jsou určeny pro všechny, kteří mají nějaký vztah k našemu městu. Rodáci, ti, co v Hradci bydlí a pracují, kdo tu někdy žil, kdo tu sloužil jako voják a vůbec, kdo má toto město rád. Stránek a webů o Jindřichově Hradci je víc než dost, dobré a horší. Budu rád, když se nám společně podaří vyrobit ty lepší, které se budou líbit.