ÚVODEM

Jindřichův Hradec je turistické město a leží blízko rakouských hranic. I když se zdá, že ubytovacích zařízení je víc než dost, v létě a obvykle i v září je nezbytné zajistit si ubytování s předstihem. V následujícím přehledu je uvedeno jak se k místu dostat z nádraží a pokud je to k užitku  i zastávka MHD. Je si třeba asi ovšem uvědomit, že Jindřichův Hradec nejsou České Budějovice a autobusy pokud se ,nepravidelně, obzvláště o víkendu značně sporadicky. U zařízení, která jsou v centru je popsaná pouze cesta z  Masarykova nám. Zařízení v centru jsou vyznačena zeleně.

Na Masarykovo námšstí se z autobusového nádraží dá dojet většinou autobusů. Pěšky to je asi 1 km, pro města neznalého člověka je nejlepší jít Nádražní ulicí, která vás dovede ke klášteru a odtud je to Klášterskou na Masarykovo nám. co by dup.  Některé autobusy z Prahy končí nebo zastavují na malém autobusovém nádraží v Pravdově ulici. Odtud je to ke klášteru pár metrů.

Jindřichův Hradec je cyklistické město. Ve všech hotelích a penzionech lze kolo někde uložit.

Klasických hotelů v Jindřichově Hradci před rokem 1990 moc nebylo. Jednoznačné stálice jsou Vajgar a Grandhotel, svého času byl na nám. Míru hotel Centrál a na místě dnešního autobusového nádraží býval do roku 1975 hotel Holub. Dnes nějaký rozdíl mezi většími penziony a hotely je jenom v názvu. Kromě toho je mnoho malých penzionků v soukromých domech a soukromých domů s ubytováním, které si ani na penzion nehrají. Tyhle malé kapacity řadím do kapitoly malé penziony a jiné. Jsou to ubytovny s kapacitou do 12 osob, pro které živnostenský zákon nevyžaduje žádnou kvalifikaci, pokud se v nich nevaří.

 

 

 

 

KLASICKÉ HOTELY A VELKÉ PENZIONY

 

 

Nejvíc klasických hotelů je pochopitelně v centru. Na náměstí Míru jsou historické hotely Vajgar, Grand hotel Černý orel a Zlatá husa Concertino. V budově bývalého nádraží býval potom hotel U města Vídně, zůstal z něho jen štít na budově, ale restaurace a kavárna se zase obnovily. 

Po roce 1990  vznikly hotely Perla v Nádražní ulici a Bílá paní poblíž zámku a zcela mimo centrum luxusní hotel Frankův dvůr v Jemčinské ulici. Do hotelů na nám. Míru se lze dostat ze zastávky MHD Nábřeží Rybniční ulicí nahoru nebo Masarykovo nám. Panskou. Na nám.Míru smějí vjíždět z nábřeží osobní vozidla i tu parkovat, je to ale zpoplatněno. Hotely nabízí nicméně parkovací možnosti. Dobré bezplatné parkoviště je také na Parkánech. 

Po roce 1990 vzniklo mnoho penzionů v soukromých domech a v něsi lze objednatkterých domech se pronajímá jeden nebo více pokojů. Ve větších penzionech s restaurací lze zajít na snídani. V menších penzionech se dá snídaně objednat, v centru  lze zajít kterého z hotelů. Cena snídaně je 70-80 Kč, v Kaštánku, Labužníku nebo jídelně v Husových sadech se dá pořídit levneji. 

V soukromých domech a penzionech bez restaurace jsou také vybavené kuchyňky.

 

Grandhotel Černý orel

I., nám. Míru

www.grandhotelcernyorel.cz

Jeden z tradičních hotelů ve městě. Nabízí jak pokoje standard s kompletním vybavením tak o něco levnější "economy" s neúplným vybavením, jeden family suite pro čtyři osoby a jedno business apartmá. Běžně v sezoně stojí kompletně vybavený dvoulůžkový pokoj 1500 Kč (pro jednoho 1000 Kč), mimo sezonu o něco méně. V hotelu je wellness a relaxační středisko.Grand byl dříve také proslulý noblesní restaurací, z té je dnes restaurační pivovar.

Hotel Bílá paní

I., Dobrovského 
 
www. hotelbilapani.czZ nám. Míru směrem k zámku, za branou po pravé straně.
 

 Novější rodinný hotel, založený před 15 lety. Většina pokojů je dvoulůžkových za 1240 Kč (pro jednoho za 770 Kč).

Restaurace má zahrádku a dost dobrou nabídku včetně výhodných poledních menu.

Hotel Concertino Zlatá Husa

I., nám.Míru

www.concertino.cz

V hotelu jsou k dispozici jedno- i dvoulůžkové pokoje, family suite a apartmány, Vybavení je nadstandardní,v pokojích je minibar,pevný  telefon (v dnešní době dost nadbytečné), fén a trezor. Dvoulůžkový pokoj ovšem stojí 2200 Kč, jednolůžkový 1800 Kč a to v provedení Standard. K dispozici jsou také dražší pokoje Superior a levnější Economy, pokoje Economy jsou jen o málo dražší než v Grandhotelu Černý orel.

Hotel Frankův dvůr

IV., Jemčinská 125
www.frankuv-dvur.cz

Něco přes 4 km z nám. Míru, přes most pod hradem u kapličky nahoru Jemčinskou a za Jakubským dvorem doprava polmi až k Cvildovskému rybníku.Adresa je sice Jemčinská, ale dostupné jen na kole, pěšky nebo autem.
Autem směrem od Prahy je nejlepší odbočit v Děbolíně vpravo (směr Matná) a za Matnou je ukazatel.

Patří k dražším hotelům, cena je u běžného pokoje 1400 Kč za osobu, za dvě osoby 2100 Kč, což je na úrovni Zlaté husy. K dispozici jsou také dražší luxusní apartmány a bungalow. V hotelu je restaurace vyšší cenové úrovně, v okolí jiné stravovací zařízení není.

Hotel Perla

II., Nádražní 299
www.hotelperla.cz

Pěšky od nádraží Nádražní ulicí po 0,5 km po pravé straně na rohu Sládkovy ulice, nelze minout.
Autem od Prahy za Děbolínem doprava Pražskou ulicí, Miřiovského a na světelné křižovatce u OŘ PČR doleva. Od Brna a Vysočiny po přeložce k světelné křižovatce u nádraží a Nádražní doleva.
 

Nově zrekonstruovaný hotel, cena za dvoulůžkový pokoj 1050 Kč, jedna osoba platí 700 Kč. V hotelu je restaurace se zahrádkou. Určitou výhodou je, že je blízko nádraží.

Hotel Vajgar

I., nám. Míru
www.hotel-vajgar.cz

 

Jeden z nejstarších hotelů, traduje se od 19. století, původně se jmenoval U hnědého jelena podle domovního znamení, později podle majitele Horák. Je levnější než sousední Černý orel, úroveň služeb je podobná. Také zde jsou pokoje s plným vybavením v sezoně za přibližně 700 Kč za noc a  levnější turistické s koupelnou a WC na chodbě do 500 Kč. Je to rodinný podnik a vládne tu příjemná atmosféra. Bohužel tu není výtah a do recepce se musíte dostávat po mnoha dost příkrých schodech.

 

 

 

PENZIONY S RESTAURACÍ

 

Apartmány U Václava

III., Václavská 66

www.apart-jh.cz

Od světelné křižovatky za Vajgarským mostem nahoru podle nemocnice, naproti kostelu.

Jsou to tři apartmány na dvoře stejnojmenné restaurace, takže lze zařadit do této kategorie.

Apartmán č.4/I

I. Dobrovského 182

Z nám.Míru branou směrem k zámku, hned vedle Bílé paní.

ubytovanijhradec.com

 

Čtyřka byla víc známá jako restaurace, ta je v současnosti nabízená k pronájmu. Restaurace se přemístila do nedalekého penzionu U muzea. V patře stejného domu jsou dva aprtmány, jeden větší, kam se vejde až 6 turistů a jeden menší maximálně pro tři. Cena se poohybuje v sezoně podle obsazenosti od 1000 Kč, mimo sezonu je ubytování levnější. V létě bývá ale dopředu obsazeno.

Penzion Dobré časy

IV.,Nežárecká 117
A Rudolfov

Od mostu pod hradem Nežáreckou až k Líšnému dvoru, u křížku doleva a podle Nežárky po stejném břehu asi 0,5 km. Cesta u penzionu končí a je u křížku označena. Pěšky z nádraží 3,5 km, od zastávky autobusu asi 10 minut pěšky, ovšem autobusy moc často nejezdí.
 

www.dobrecasy.czTrochu odlehlé, ale v krásné přírodě. Chce to alespoň kolo. Penzion je v provozu po celý rok, restaurace je otevřena jen od května do října, navíc v květnu a říjnu jen od pátku do neděle a ve svátek. V době, kdy není restaurace v provozu je dobré zajistit si plnou penzi, pro hotelové hosty restaurace je v provozu celoročně.

Restaurace podává především pokrmy ze zvěřiny z vlastního chovu, maso zvěřiny i prodává. Čepují tu pivo Bernard.

Penzion Gentleman

II.Jarošovská 55

Za křižovatkou u nádraží vlevo Třebíckého až k parku U Trojice a potom Jarošovskou od křižovatky u VŠE, po pravé straně ve dvoře Asi 1 km.Komu se nechce pěšky nebo na kole, může jet autobusem na Masarykovo nám. a Jarošovskou směrem ke Trojici pár kroků.

V penzionu jsou dobře dvou tří a čtyřlůžkové vybavené pokoje s příslušenstvím a chladničkou a apartman. K dispozici je také společná kuchyňka.  Cena je v sezoně (květen až srpen) 1000 Kč za dvoulůžkový pokoj a noc bez ohledu na obsazenost. Mimo sezonu se platí 650 Kč za osobu a noc. K penzionu patří dobrá restaurace se zahrádkou a dětským hřištěm. Pro zajímavost: dá se sem dojít i z pasáže Florian přes parkoviště.

www.restauracegentleman.cz

Penzion Měšťan

I. Panská

www.penzion-mestan.cz

Penzion v samém centru, jednolůžkový pokoj 600 Kč, dvoulůžkový 900 Kč. Snadno dostupné od zastávky autobusu Masarykovo nám. Součástí penzionu je restaurace Kozlovna.

Penzion na 15.poledníku

I. Kostelní 7

Z Masarykova nám.  podle Husových sadů a hned doleva za bufetem podle restaurace U Šmiků.

www.15polednik.cz

Dvoulůžkové a třílůžkové pokoje s nábytkem v historickém stylu. Cena za  dvoulůžkový pokoj 1390 Kč, za jednoho 770 Kč, mimo sezonu levnější, sezona je od května do září. Součástí penzionu je restaurace se zahrádkou.

Penzion a hostel Udírna

I., Kostelní

www.udirna.com

Z nám.Míru Kostelní ulicí kolem hospody U Šmiků, po pravé straně před kostelem.

V penzionu je celkem 7 pokojů s příslušenstvím, společná kuchyňka a pračka se sušičkou. Ceny jsou k domluvení, začínají na 300 Kč za osobu a noc.

Penzion U muzea

I., Balbínovo nám.

Z nám. Míru ulicí Komenského a hned doleva, naproti muzeu případně z Masarykova nám. Kostelní ulicí a potom kousek doprava k muzeu..

Cena je v sezoně 500 Kč za osobu a noc, mimo sezonu 450 Kč. V penzionu je restaurace.

Penzion U papoušků

II. Na Příkopech 188

V ulici Na Příkopech mezi Obchodní akademií a Husovými sady. U pošty zabočit do Husovy ulice (od nádraží vpravo) a hned do první ulice vlevo.

www.upapousku.cz

Standardní jednolůžkové pokoje stojí 780 Kč dvoulůžkové 1200 Kč. Jsou k dispozici i turistické pokoje s WC a koupelnou na chodbě, dvoulůžkový za 900 Kč.Příjemné ubytování v centru. K penzionu patří restaurace.

Penzion U tkadlen

I., Pod hradem

Od nám.Míru na Balbínovo nám.a Nežáreckou branou,před mostem odbočit vlevo do ulice Pod hradem.Penzion jej po pravé straně naproti kříži.

www.utkadlen.cz/

Ve středověkých koželužských domech pod hradem s výhledem na hrad nebo na Nežárku. Dvoulůžkový pokoj tu stojí 950 Kč v sezoně, mimo sezonu o stovku méně. Je tu také hostel za 330 Kč za noc.V objektu je restaurace, otvírá sice až ve 12 hodin, ale obědy lze dostat. Do centra to ostatně není daleko.

 

MALÉ PENZIONY A PODOBNÉ

Air Penzion

II. Pražská 1343

Přímo na letišti. Pražskou k letišti a tam je to vidět. Hromadnou dopravou nedostupné. Z nádraží je to něco přes 2 km, cesta vede po rušné výpadovce na Prahu. Je sice na ní chodník, ale cesta moc příjemná není.

Bez stravování, nejbližší restaurace je U Kůrků, asi 1,5 km vzdálená.

Cyklopenzion Kasper

I., Dobrovského 178

400 m

www.cyklopenzion.cz

Z nám. Míru k zámku, za branou vlevo k rybníku.

Jednolůžkový pokoj 750 Kč, dvoulůžkový 1250 Kč, mimo sezonu levnější. Sezona je od května do srpna.

Restaurace  v penzionu není, jen malá kavárna s letní terasou a sympatický viný sklípek. Vzhledem k poloze v centru je okolo restaurací dostatek.

Penzion IGA

I., Růžová 5

www.iga.cz

Od Masarykova nám. ulicí Růžovou směrem k Vajgaru, naproti pasáži Florian. 

440 Kč za osobu a noc. Stravování přímo v objektu není, ale v blízkosti je restaurace Střelnice a pasáž Florian s restauracemi. Možnost vaření není, ale  lze dokoupit snídaně, nedaleko je Kaštánek a Labužník.

 

Penzion Mika

I., Na hradbách 42
230 m od Masarykova nám.
www.penzionmika.cz

Z Masarykova nám. podle sadů po levě straně, kousek za pizzerií.
 

Jméno penzion není moc na místě, je to vlastně jeden pokoj v přízemním takřka 100 let starém domku blízko Husových sadů. Má jen dvě lůžka s možností dvou přistýlek za sympatickou cenu 550 Kč za osobu a noc, dvě osoby 950 Kč. Velmi zajímavé a určitě k doporučení. 

Vzhledem k poloze není o stravování nouze, nejbližší je restaurace Denisa asi 3 min. Snídani lze pořídit za 70 Kč, výběr je velmi dobrý. K pokoji patří vyjímečně dobře vybavená kuchyňka a nedaleko je i dobrá jídelna.

 

Chatová osoda Břeskáč

II., U Dolního Skrýchov 197

Břeskáč patří do Jindřichova Hradce II., je ale trochu z ruky. Z Jarošovské je třeba odbočit u pošty po cyklostezce a za železničním přejezdem u Galerie Špejchar doleva do kopce, cesta je značená směrovkami, případně směr střelnice. Břeskáč je blízký rybník, úředně se jmenuje Břeský. K pronájmu je jedna chata se dvěma pokoji, celkem  5 lůžek. Pronajímá se celé od května do října, 3900 Kč za týden. V chatě je možnost vaření a lednice, blízko je i čínská restaurace a restaurace Skrýchov, ta je ale otevřená až odpoledne.

Many Peny

II., 9.května 213

Dobrý a levný penzion nedaleko nádraží. Cestou od Prahy je třeba pokračovat směrem po vnějším okruhu Rezkovou ulicí a na světelné křižovatce u restaurace U Kůrků odbočit vpravo. Od nádraží Rezkovou asi 500 m přes most a na stejné křižovatce vlevo.

V penzionu jsou většinou dvoulůžkové pokoje, také několik větších apartmánů. Cena je výhodná, 380 Kč za osobu, při pobytu nad tři noci jen 300 Kč. V pokojích je kuchyňka s lednicí, v penzionu se prodávají základní nápoje, asi 5 min. chůze je restaurace U Kůrků a hned naproti penzionu je malý market.

Penzion Eva

II., Nová 944

Od nádraží asi 800 m Rezkovou ulicí směrem z města, za světelnou křižovatkou U Kůrků 2. vlevo. Při cestě autem od Tábora je třeba pokračovat na přeložku (směr Brno), přijedete skoro před penzion.

 www.pension-eva.wz.cz

Vybavené pokoje dvoulůžkový v sezoně za 1000 Kč, mimo sezonu za 800 Kč. Lze přikoupit snídani za 60 Kč.  V blízkosti je restaurace U Kůrků.


 


 

Penzion Marie

II., Pražská 122

Od kláštera branou dolů, po levé straně.

Penzion nabízí jeden 5 lůžkový apartmán. V domě je restaurace Pod klášterem, která je o víkendech zavřená, ale vzhledem k poloze blízko centra to není na závadu..


 

 

Penzion Hana

II., nábřeží Ladislava Stehny 1199
Od vyústění Růžové ulice na nábřeží vlevo.

Malý rodinný penzion, cena za ubytování je 700 Kč za osobu a noc.
 

Penzion Kapitán

II. Pražská 297

Při příjezdu Pražskou ulicí po levé straně nebo od mostu na Pražské za druhou ulicí vpravo.

Jednolůžkový pokoj 500 Kč, dvoulůžkový 950 Kč, mimo sezonu levnější. V penzionu není restaurace, ale v létě se dá sedět na terase, grikovat a pít k tomu pivo.

 

Penzion Panama

II. Denisova 1344

https://penzion-panama.penzion.cz/

 

Od křižovatky u ČSSZ (bývalého okresního soudu) ul.Claudiusovou k Vajgaru, u prodejny Elektro vlevo, v domě, kde jsou levné potraviny.

Příjemné, moderní a poměrně levné ubytování, 550 Kč za osobu a noc. Snídaně se tu nepodávají, ale v každém pokoji je kuchyňka se základním nádobím, varnou konvicí, mikrovlnou troubou a lednicí. Restaurace v okolí nejsou, ale do centra není daleko. V domě je prodejna potravin.

Privat Myra

II., Bezručova

www.privatmyra.cz

Z Claudiusovy 2. vlevo za křižovatkou u Trojice

Dva třílůžkové a dva dvoulůžkové pokoje a jeden apartmán v soukromé vilce se zahradou. Cena je 450 Kč nebo 500 Kč za osobu a noc, pro dva 750 Kč nebo 800 Kč podle druhu pokoje. Ve vilce je kuchyňka, příslušenství je na chodbě.

Rekreační dům Liduška

II. Sládkův kopec 934

Tři apartmány v tiché vilové čtvrti, nedaleko Pražské. V domě je k dispozici kompletně vybavená kuchyně a prádelna.

Ubytování Blanka Holoubková

II., sídl. Pod kasárny 959

A sídl. U nádraží

Od světelné křižovatky u nádraží Nádražní ulicí, 1. vlevo (Tovární), následně vpravo ul.Třebíckého a podle parkové zeleně vlevo, u prodejny COOP vpravo, přejít Jarošovskou a pokračovat Českou, za Finančním úřadem odbočit vpravo do sídliště, ubytování je naproti mateřské školce. Celkem 1,4 km, od zastávky autobusu ca. 640 m.

Celoroční ubytování v soukromém domě. Jeden dvoulůžkový a dva třílůžkové pokoje s televizí, lednicí a možností vaření.

 

Dům Avalon

www.ubytovani-jh.cz

III., Vídeňská 10

A nábřeží

Na nábřeží, přes Vajgarský most a za mostem Vídeňskou ulicí, po levé straně u Vajgaru. Z nádraží něco přes 1 km, od autobusu asi 250 m.

 Lze pronajmout i celé, jinak má charkter penzionu. Dvoulůžkový pokoj stojí 700 Kč, s výhledem na Vajgar 800Kč, čtyřlůžkový pookoj 1000 Kč, s výhledcem na Vajgar 1100 Kč, čtyřlůžkový 1200 Kč. Pokoje jsou vybavené kuchyňkou a sociálním zařízením, hostům je k dispozici také loďka.

Penzion Gibbon

III., Vídeňská 34
 
Jednopatrový dům nedaleko od vajgarského mostu. Nabízí dvou tří a čtyřlůžkový pokoj a apartmán pro šest osob. Je to za rozumné ceny, obzvláště mimo sezonu. Doporučuje se jako ubytování pro cyklisty.

 

 

Penzion Palice

IV., Na Palici 347

Za mostem pod hradem Nežáreckou na náměstíčko s kapličkou a dále doprava nahoru Jemčinskou.

Penzion je určen hlavně pro cyklisty, ale nejen pro ně. Pokoje jsou všechny s příslušenstvím, platí se za osobu a noc, 500 Kč za jednu noc, 450 Kč za dvě a více nocí a při delším pobytu lze dojednat další slevu. Snídaně stojí 100 Kč navíc, ale nikdo k ní hosta nenutí. K dispozici je kuchyňka, u čtyřlůžkových pokojů přímo na pokoji.

V penzionu je také wellness centrum a vlastní parkoviště.

V létě je na jindřichohradeckýdh předměstích příjemně, obzvláště pro pěší turisty a cyklisty. Možnosti ubytování tu jsou:

 

BUK

Buk je mezi Děbolínem a Nežárským předměstím.

Privat Pavel Škoda

Buk 100

Blízko zastávky autobusu Buk, jinak z náměstí Míru 3,5 km, branou k mostu pod hradem, na náměstíčku u kapličky doprava nahoru Jemčinskou do Buku.

www.ubytovani-skoda.wz.cz

Pokoje v soukromém objektu, ceny se různí podle vybavení, pohybují se okolo 600 Kč za osobu a noc. K dispozici je kuchyňka. Pokoje jsou vytápěné, takže tu lze být i v zimě.

DĚBOLÍN

Děbolín je na výpadovce na Prahu a Tábor, asi 4 km od centra.V místě je jihočeská restaurace, zastavují tu všechny autobusy od Prahy a Tábora a je tu i železniční zastávka, ovšem jen pro osobní vlaky.

Penzion Keramika

Děbolín 26

Příjemný penzion ve vilce, 550 Kč nebo 600 Kč podle druhu pokoje. Ideální pro rekreaci s dětmi, které tu mají slevu.
 

 

DOLNÍ SKRÝCHOV

 

Do Dolního Skrýchova jede občas autobus, pěšky nebo na kole to není daleko, přímo z Jarošovské ulice sem vede značená cyklostezka. Pobyt tady je vhodný pro cyklisty a pěší turisty, ovšem je třeba počítat s tím, že v Dolním Skrýchově se nedá nic koupit a první prodejna je Lidl na Jarošovské, něco přes 2 km.

 

Penzion Skrýchov

Dolní Skrýchov 17

Z Jarošovské u pošty vlevo po cyklostezce, u kapličky dál do vsi, u ohybu doleva přes lávku.Pár metrů od penzionu je sice autobusová zastávka Dolní Skrýchov, ale moc autobusů tam nejezdí, ze zastávky je to ca. 500 m, z nádraží asi 2 km.

www.penzionskrychov.cz

Penzion je na místě bývalého rekreačního střediska podniku Montované stavby, jinak to byl největší a nejstarší grunt ve Skrýchově.Dvoulůžkový pokoj stojí v sezoně 930 Kč se snídaní, mimo sezonu 600 Kč bez snídaně. Celý ceník je na stránkách penzionu. K penzionu patří restaurace ve vedlejší budově, ale je otevřena jen odpoledne.

 

 

Penzion Vlastimil Houška

Dolní Skrýchov 21
 
Z Jarošovské do Dolního Skrýchova, pokračujeme od kapličky směrem k návsi, po pravé straně.

Nově rekonstruovaný objekt na předměstí, kde se pronajímají tři pokoje.

 

.

OTÍN

 

Ubytování Eva Krejčová

Otín 281

 

A Otín

Z nádraží pěšky asi 5 km, za areálem Jitky, u zastávky přejít silnici a ještě asi 650 m, potom vlevo. V domě jsou dva čtyřlůžkové a dva šestilůžkové pokoje s možností vaření. Vhodné pro větší skupiny cyklistů.

Ubytování Jiří Kolář

Otín 110

Na Otíně, za zastávkou. Tři dvoulůžkové pokoje s přistýlkou. Možnost snídaně, nedaleko je hostinec.

Ubytování Věra Hroznová

Otín 100

A Otín

Za zastávkou poblíž autoservisu.

https://www.ubytovani-tenis.cz

RADOUŇKA

Ubytování Jaroš

Radouňka, Deštenská 197

V přístavbě tenisové haly na Radouňce. V objektu je kuchyňka a lednice, daleko není ani do restaurace U Kůrků.

 

V BLÍZKÉM OKOLÍ

 

V některých obcích v blízkém okolí JIndřichova Hradce lze najít ubytování v krásné přírodě, které přijde vhod cyklistům a pěším turistům. Zajímavé jsou pokoje na nádraží Střížovice na úzkokolejce do Nové Bystřice. Je to určeno pro větší skupiny turistů, jedná se o dva apartmány, cena při velké obsazenosti je kolem 200 Kč za osobu a noc.

 

 

Jindřiš

Jindřiš patří administrativně do Rodvinova, ale je velmi blízko Jindřichova Hradce a je atraktivním místem zejména v létě. Pěšky nebo na kole je to od nádraží asi 4,5 km, je třeba jít po přeložce(na světlech směrem od nádraží vlevo, pokračování Rezkovy), za kruhovým objezdem další odbočka vlevo (místní komunikace) vás dovede až do Jindřiše. K této křižovatce se dojde z centra po nábřeží směrem k městské plovárně, na kole nebo pěšky je to také 4,5 km. Do Jindřiše se dá dojet i úzkorozchodnou drahou, je to první a druhá zastávka směrem na Novou Bystřici. Ve všední dny jede do Jindřiše také několik autobusů.

 

Atrakcí Jindřiše je zatopený lom o rozloze 8 ha, který má písčité břehy, podobné plážím.

 

Penzion Stará škola

Jindřiš 48

Je to blízko autobusové zastávky, ze zastávky JHMD Jindřiš zastávka je to asi 5 minut chůze.

V penzionu je celkem 5 pokojů, z toho dva dvojlůžkové, ostatní větší. Je to skutečně bývalá škola a pokoje se jmenuní podle učebních předmětů. Cena za ubytování se řídí délkou pobytu, začíná na 350 Kč za osobu a noc, pokud budete bydlet víc než 5 nocí. K penzionu patří také chata u Ratmírovského rybníka se 6 lůžky, která se pronajímá minimálně na 7 dní za 5900 Kč. V penzionu je také sborovna, společenská místnost s různými zajímavostmi a hračkami pro děti. V penzionu je možnost vaření, ale pro hosty se připravuje i strava na přání.

V budově je také místní hostinec "Hauzrovo pivní sanatorium".

 

Privát Jindřiš

Jindřiš 13

privatjindris.sweb.cz

V obci přejít přes most a pokračovat ca. 350 m po druhém břehu potoka.

Typické selské stavení, kde je k dispozici ložnice pro 4 osoby (dvoulůžko a patrové postele). Apartmán je vytápěný a nabízí se od května do října, výhodné je objednat si pobyt v červnu (14 dní za 10500)nebo v červenci a srpnu (14 dní za 13000).

 

Dolní Žďár

Dolní Žďár leží 5 km jižně od Hradce směrem na Třeboň. Ačkoli obec sama má 150 obyvatel i s Horní Lhotou, jsou tu dvě zajímavé možnosti ubytování.

Penzion Sigma

www.penzionsigma.cz/

Tento útulný penzion má celkem 15 dvoulůžkových pokojů, z toho 10 má vlastní sociální zařízení.Je určen zejména pro cyklisty a delší pobyt. Je to čistě rodinný podnik, počítá především s většími skupinami a delším pobytem s polopenzí nebo s plnou penzí. Patří k němu nevelká resturace, jinak se strava podává v jídelně. Cena ubytování začíná na 350 Kč za osobu a noc. Do Dolního Žďáru jezdí dost autobusů, cesta trvá přibližně 10 minut a stojí 13 Kč. Od autobusové zastávky je to asi 10 minut pěšky.

Penzion U černého čápa

penzion-ucernehocapa.cz/

Penzion U černého čápa najdete v osadě Horní Lhota. Je třeba vystoupit na stejnojmenné zastávce, je to pěšky asi 10 minut.

 

UBYTOVNY

 

Ubytovna Imtrex

III., Jáchymova 478
www.imtrex.cz/ubytovani/

Od Vajgarského mostu na světelné křižovatce, stále vlevo nejprve Vídeňskou a do Jáchymovy, asi 0,5 km od křižovatky.
 
 
V době letních prázdnin je možné přespat i v ubytovně Střední odborné školy za levný peníz 220 Kč za osobu a noc. Objednává se v penzionu na 15.poledníku.