Jak do Hradce

 
Jindřichův Hradec je rychlíková železniční stanice, ale neleží zrovna na hlavní trati. Z Plzně, Českých Budějovic, Jihlavy a Brna lze dojet do Hradce vlakem bez přestupu. Z Prahy je třeba přestoupit ve Veselí n.L. (na trati Praha - České Budějovice), odkud je celkem dobré spojení i osobními vlaky, je to pouhých pět zastávek.
Autobusové nádraží je hned vedle vlakového, některé spoje ale končí na místním autobusovém nádraží v Pravdově ulici. Jen málo dálkových spojů z Pravdovy ulice odjíždí. Autobusy jezdí bez přestupu do Prahy, Českých Budějovic, Brna, Hradce Králové a některých dalších měst.
Místní doprava až před nádraží nejezdí, neotočila by se tam. Zastávka je blízko autobusového nádraží a těžko ji minout. Na rychlíky a klíčové autobusové spoje většinou navazuje.
JIndřichohradecké nádraží je historická budova, ale nijak významná není. Hlavní tahy c.k. monarchie se Hradci vyhnuly a trať se tu objevila až koncem XIX. století. Navíc to není žádný koridor pro supervlaky, anise s ním nepočítá.
Autem lze dojet do Hradce snadno. Z zatím budované dálnice do Českých Budějovic je třeba sjet u Doňova.